Za 8,33 mil. Kč se oprava a prodej po bytech zaplatí, ale cíl 20 % realisticky nesplní. Prodáváte sami, bez provize realitky. Bez nástavby vydělá realisticky 3,75 mil. Kč (16,1 % z nákladů), když konstrukce, střechu, topení, rozvody, koupelny a okna dělá firma a bourání, omítky, malby, podlahy a úklid řemeslníci. Nástavba přidá 13,7 mil. tržeb, ale stojí skoro stejně, takže zisk změní realisticky jen o 0,91 mil. a přidá riziko statiky.
Cíl 20 % by vyšel při ceně bytů asi 91 tis. Kč/m², nebo při kupní ceně do 7,3 mil. Kč. Model počítá realisticky s 86 tis. Kč/m², protože opravené velké byty se v Benešově prodaly za 78,8 a 84,4 tis. Kč/m². Nabídku za minimum má smysl podat, jen když do 16. 11. statik vyloučí aktivní sedání (trhliny 2–3 mm přes obě podlaží), ověříte zapsaný přístup přes pozemek SPÚ a máte nabídku stavby výrazně levnější, než počítá model. Cíl 20 % splní už jedno z toho: stavba o 30 % levnější dá bez nástavby 40,0 % z nákladů, ceny bytů o 20 % vyšší 32,7 %.
Rekonstrukce je střední: nová střecha s izolací, tepelné čerpadlo, stoupačky a elektro, nové koupelny, kuchyně, podlahy a okna v bytech, společné prostory. Fasáda zůstane bez zateplení (asi 1,2 mil. Kč), protože by náklady přetáhlo přes 30 % ceny bytů a kupci bytů ho v Benešově nezaplatí. Každou položku jde rozkliknout na dílčí položky. Rozpis a zdroje cen jsou v propocet/polozky/. Ve stavebních částkách je přirážka firmy, DPH 12 % a zdražení stavby o 4,5 % do roku 2027.
| tis. Kč s DPH, realisticky | Bez nástavby 6 bytů, 344 m² | S nástavbou 8 bytů, 464 m² |
|---|---|---|
| Koupě a pozemek | ||
| 8 390 | 8 390 | |
| Kupní cena (minimální cena ve výběrovém řízení ČD) | 8 326 | 8 326 |
| Poplatek za vklad vlastnictví do katastru | 2 | 2 |
| Poplatek za vklad zástavního práva banky | 2 | 2 |
| Obnovení elektřiny: podíl na připojení 3×63 A, pokud distributor zrušil odběrné místo | 50 | 50 |
| Obnovení elektřiny: žádost, smlouva, přepojení měření | 10 | 10 |
| 260 | 330 | |
| Koupě pruhu pozemku SPÚ od ulice k domu (25 m² po 3 500 Kč) | 88 | 88 |
| Geometrický plán pro oddělení pruhu a stání | 18 | 18 |
| Znalecký posudek na cenu pozemku (platí kupující) | 15 | 15 |
| Právník: žádost, smlouva, jednání se SPÚ | 24 | 24 |
| Vklad do katastru | 2 | 2 |
| Nájem části pozemku SPÚ do převodu (asi 18 měsíců) | 3 | 3 |
| Koupě pozemku pro stání a vjezd (25 m² na stání po 3 500 Kč; bez nástavby 1, s nástavbou 2) | 106 | 174 |
| Geometrický plán: příplatek za druhou část pozemku | 4 | 6 |
| Jedna žádost a smlouva se SPÚ na začátku. Pozemek pro stání se kupuje jen u verzí s novými byty. | ||
| 90 | 120 | |
| Zámková dlažba na stání (12,5 m² na stání po 1 750 Kč) | 33 | 44 |
| Zámková dlažba na vjezd a otáčení (1 750 Kč/m²) | 33 | 44 |
| Obrubníky, odvodnění, změna druhu pozemku | 19 | 25 |
| Projekt stání a vyjádření úřadu | 5 | 7 |
| Staví se na konci stavby, až je jasné, kolik stání úřad chce. | ||
| Stavba | ||
| 904 | 453 | |
| Odstranění starých vrstev a odvoz suti (215 m²) | 85 | 43 |
| Parozábrana a penetrace (215 m²) | 47 | 24 |
| Spádová tepelná izolace EPS/PIR 160–200 mm (215 m²) | 325 | 163 |
| Hydroizolace z PVC fólie vč. lemů (215 m²) | 254 | 127 |
| Oplechování atiky (68 m) | 108 | 54 |
| Střešní vpusti s nouzovými přepady (4 ks) | 53 | 27 |
| Prostupy, lemování komína a odvětrání, výlez na střechu | 33 | 17 |
| S nástavbou se staví jen polovina střechy, zbytek nahradí ustupující podlaží. | ||
| 1 419 | 1 419 | |
| Tepelné čerpadlo vzduch–voda 2 × 16 kW vč. montáže (výkon na nezateplený dům) | 787 | 787 |
| Jeřáb, podstavce a propojení venkovních jednotek na střeše | 39 | 39 |
| Akumulační nádrž 1 000 l, rozdělovač, čerpadla, regulace, elektrická dotopná patrona | 131 | 131 |
| Rozvody topení v domě, izolace, vyvážení, 6 měřičů tepla po bytech | 221 | 221 |
| Demontáž 2 kotlů na tuhá paliva a starých rozvodů v kotelně | 53 | 53 |
| Odstranění komínového nástavce kotelny, zapravení střechy | 71 | 71 |
| Topení ve 4 stávajících bytech (hlavice, proplach, výměna vadných těles) | 117 | 117 |
| 771 | 771 | |
| Stoupačky kanalizace (4 × 6 m) s odvětráním nad střechu | 147 | 147 |
| Stoupačky vody, hlavní vodoměr a napojení v přízemí | 137 | 137 |
| Kamerová prohlídka svodů, zapravení drážek, požární ucpávky | 68 | 68 |
| Hlavní domovní a elektroměrový rozvaděč na 8 měření | 118 | 118 |
| Stoupací elektrické vedení k bytům a na střechu | 79 | 79 |
| Společné osvětlení s čidly, zvonky a domovní telefon | 92 | 92 |
| Nový hromosvod vč. revize | 59 | 59 |
| Revize elektro a přívod k tepelnému čerpadlu na střeše | 72 | 72 |
| 383 | 383 | |
| Sešití trhlin ve zdivu nerezovou spirálovou výztuží (70 m) | 230 | 230 |
| Injektáž a vyspárování drobnějších trhlin (50 m) | 46 | 46 |
| Pracovní plošina k trhlinám na fasádě | 13 | 13 |
| Oprava opadané omítky v bytech až na cihly (20 m²) | 30 | 30 |
| Vysprávka vnitřních trhlin, síťka a štuk (60 m) | 32 | 32 |
| Penetrace, nátěr, ochrana a úklid | 31 | 31 |
| 218 | 218 | |
| Dlažba chodeb (30 m²) a oprava schodiště (24 m²) | 90 | 90 |
| Zábradlí, omítky a malba (~200 m²), 4 dveře, poštovní schránky | 127 | 127 |
| 3 351 | 3 351 | |
| Koupelny s WC v bytech B, C, E (3 jádra po ~5 m²) | 590 | 590 |
| Byt A: obnova koupelny a WC (už je zrekonstruovaná) | 89 | 89 |
| Kuchyňské linky B, C, E (2,4–3 m se spotřebiči, obklad, montáž) | 315 | 315 |
| Byt A: stávající linka, nový obklad a spotřebiče | 47 | 47 |
| Okna v bytech, všechna (28 ks: 20 velkých pokojových a 8 malých) | 482 | 482 |
| Nové elektro v bytech (264 m², rozvaděče, revize) | 416 | 416 |
| Dveře: 16 vnitřních a 4 vstupní bezpečnostní | 310 | 310 |
| Podlahy: vinyl v B a C (129 m²), broušení parket v E, místo koberců v A (40 m²) | 309 | 309 |
| Voda a odpady v bytech mimo koupelny (264 m²) | 186 | 186 |
| Omítky a zapravení po nových rozvodech (264 m²) | 140 | 140 |
| Malba bytů (845 m² stěn a stropů) | 109 | 109 |
| Bourání, vyklizení bytů, odvoz suti | 211 | 211 |
| Ošetření plísní, drobné opravy a generální úklid | 147 | 147 |
| 800 | 800 | |
| Geologický průzkum a sondy k základům (3 vrty, 2 odkopy) | 118 | 118 |
| Ocelová táhla se stažením domu (12 ks) | 275 | 275 |
| Ztužení: vyztužení překladů a lokální věnec | 118 | 118 |
| Lokální zesílení základů (odkop, injektáž, podbetonování, ~10 m) | 105 | 105 |
| Rezerva na rozsah podle posudku statika (30 %) | 184 | 184 |
| 105 | 105 | |
| Příčka ve velkém pokoji (2 pokoje po ~9 m², každý s oknem) | 14 | 14 |
| Nový vchod z chodby (otvor v nosné zdi, překlad), dveře, posouzení statikem | 64 | 64 |
| Elektro, radiátor, podlaha, malba | 26 | 26 |
| 3 056 | 3 056 | |
| Vyklizení, bourání příček a podlah, průzkum azbestu | 134 | 134 |
| Zvětšení 5 okenních otvorů, sešití trhlin | 307 | 307 |
| Nová okna do všech otvorů (12 ks), do ulice akustická | 204 | 204 |
| Vlhkost a podlaha: izolace zdiva, sanační omítky, skladba podlahy, nášlapné vrstvy | 591 | 591 |
| 2 koupelny s WC a 2 kuchyňské linky | 538 | 538 |
| Rozvody: elektro, 2 elektroměry, voda, kanalizace, podlahové topení, větrání | 565 | 565 |
| Příčky, omítky, malby, 2 vstupní protipožární dveře, vnitřní dveře | 378 | 378 |
| Technická místnost, požární oddělení bytů, úprava společné chodby | 175 | 175 |
| Statik, požární řešení, akustika, denní osvětlení, průzkum vlhkosti, poplatky | 165 | 165 |
| Zaměření, projekt, povolení změny užívání a technický dozor (dělá architekt, nepočítá se) | (271) | (271) |
| — | 9 826 | |
| Nosná dřevěná konstrukce nástavby (150 m²) a demontáž staré střechy | — | 2 596 |
| Střecha nástavby (spádová izolace, fólie, atika, oplechování) | — | 562 |
| Okna (14 ks) a balkonové dveře (4 ks) | — | 445 |
| Terasa na zbytku střechy (89 m²): dlažba a zábradlí | — | 398 |
| Prodloužení schodiště do 3. podlaží | — | 527 |
| Rozvody vody, odpadů, elektra, topení a další tepelné čerpadlo | — | 888 |
| 2 koupelny a 2 kuchyně | — | 503 |
| Vnitřní dokončení 120 m² (příčky, podlahy, malba, dveře) | — | 644 |
| Lešení, autojeřáb a zařízení staveniště | — | 410 |
| Požární úpravy, elektroměrový rozvaděč a navýšení příkonu | — | 316 |
| Podchycení základů mikropilotami a věnec nad 2. podlažím | — | 1 999 |
| Statika, průzkumy, požární řešení, prováděcí projekt rozvodů, poplatky | — | 540 |
| Projekt, inženýring, povolení, technický a autorský dozor (dělá architekt, nepočítá se) | — | (660) |
| 389 | 389 | |
| Prováděcí projekt: topení, voda, kanalizace, elektro | 200 | 200 |
| Požárně bezpečnostní řešení | 45 | 45 |
| Statik: posudek trhlin a návrh sanace | 110 | 110 |
| Koordinátor bezpečnosti práce (více firem na stavbě) | 25 | 25 |
| Poplatky a vyjádření správců sítí | 8 | 8 |
| Zaměření stávajícího stavu (dělá architekt, nepočítá se) | (40) | (40) |
| Projekt stavebních úprav (ohlášení nebo povolení) (dělá architekt, nepočítá se) | (160) | (160) |
| Technický dozor investora (asi 1,9 % stavby) (dělá architekt, nepočítá se) | (145) | (145) |
| Shánění a koordinace řemeslníků, stavbyvedoucí (dělá architekt, nepočítá se) | (113) | (113) |
| Řemeslníky shání a koordinuje architekt (v závorce, nepočítá se). | ||
| 1 589 | 2 914 | |
| z rekonstrukce domu a bytů a projektu | 1 115 | 1 047 |
| z bytu B a přestavby nebytové části | 474 | 474 |
| ze stavby ustupujícího podlaží (bez projektu) | — | 1 393 |
| Ze statického zajištění se rezerva nepočítá, to má vlastní rozpětí. | ||
| Stavba celkem | 12 984 | 23 684 |
| tis. Kč na m² k prodeji | 37,7 | 51,0 |
| pro srovnání: vše firma / vše řemeslníci | 13 296 / 12 044 | 23 996 / 22 798 |
| Financování, daně a prodej | ||
| 1 081 | 2 238 | |
| Úroky 9,0 % z úvěru na koupi (čerpán po zapsání přístupu, realisticky 12. měsíc) | 524 | 1 175 |
| Úroky 9,0 % z úvěru čerpaného na stavbu | 327 | 732 |
| Poplatek za zpracování úvěru 1,0 % | 115 | 165 |
| Poplatek za předčasné splacení 0,5 % při prodeji bytů | 115 | 165 |
Banka půjčí do 70 % hodnoty po dokončení; úroky se platí z vlastních peněz. Rozdělení úroků podle polozky/financovani-dph.md. | ||
| 1 947 | 2 227 | |
| DPH 12 % z ceny prodaných bytů | 3 357 | 4 820 |
| Odpočet DPH ze stavby a rezervy | −1 224 | −2 250 |
| Odpočet DPH z projektu a dozoru | −111 | −205 |
| Odpočet DPH ze statického zajištění | −75 | −138 |
| Rekonstrukce za víc než 30 % ceny a prodej do 23 měsíců je zdanitelné plnění (§ 56 ZDPH), sazba 12 % (byty do 120 m²). Řemeslník neplátce DPH nefakturuje, takže z jeho práce se nic neodečítá; z materiálu, který kupujete sami, se odečte 21 %. | ||
| 270 | 360 | |
| Advokát: kupní smlouva a úschova, 25 tis. Kč na byt | 150 | 200 |
| Fotky, 3D prohlídka, půdorys, inzerce, 20 tis. Kč na byt | 120 | 160 |
| 197 | 224 | |
| Energie a zabezpečení prázdného domu 3 000 Kč měsíčně | 72 | 90 |
| Pojištění a daň z nemovitých věcí 1 650 Kč měsíčně | 40 | 50 |
| Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) | 15 | 15 |
| Rozdělení na jednotky – prohlášení vlastníka (advokát), 6 jednotek | 24 | 24 |
| Rozdělení na jednotky – geodet: zaměření jednotek a společných částí | 28 | 28 |
| Rozdělení na jednotky – poplatky katastru za vklad prohlášení a zápis jednotek | 6 | 6 |
| Rozdělení na jednotky – založení společenství vlastníků (stanovy, zápis do rejstříku) | 12 | 12 |
| Náklady celkem | 25 219 | 37 574 |
| (práce architekta, v nákladech se nepočítá) | (728) | (1 388) |
Každá položka stavby má štítek firma nebo řemeslník; najetím nebo klepnutím ukáže, proč. Firma = plátce DPH s dodávkou, montáží a zárukou, cena s přirážkou firmy a DPH 12 %. Řemeslník (většinou neplátce DPH) má cenu bez přirážky firmy o 10 % nižší, materiál kupujete sami s DPH 21 % a shání ho a koordinuje architekt; stavba se tím protáhne o měsíc. Řemeslníci dělají 25 % stavby bez nástavby (v ceně firmy). Statické zajištění a nástavbu dělá vždy firma. Částky v závorkách jsou práce architekta a do součtů se nepočítají. Rekonstrukce domu a bytů vychází realisticky na 28,9 tis. Kč na m² bytů s DPH. Podlaha nebytové části je v úrovni bytu A, proto se nezahlubuje.
Realistický scénář. Plochy podle NV 366/2013 z půdorysu odvozeného z fotek (dispozice.md, ±10 m² za dům): byty dnes 264 m², nebytová část 86 m², z toho 2 byty po 40 m² (chodba zůstane společná). Cena za m² vychází z realizovaných prodejů opravených bytů v Benešově: malé byty do 60 m² 98 tis. Kč/m², velké 85 tis. Srážky: lokalita −5 % (silnice II/110, průmysl, bez parkování), přízemí −5 %, byty z nebytové části dalších −5 %. Nové byty v ustupujícím podlaží +5 %. Byty větší než 1+1 navíc +5 tis. Kč/m² (po srážkách).
| Byt | Podlaží | m² | tis. Kč/m² s DPH | Cena mil. Kč | REAS mil. Kč |
|---|---|---|---|---|---|
| A 4+1 | 1. NP | 80 | 82 | 6,54 | 6,96 6,6–7,3 |
| B 3+1 | 2. NP | 67 | 86 | 5,75 | 6,13 5,8–6,4 |
| C 3+1 | 2. NP | 75 | 86 | 6,43 | 6,64 6,3–7,0 |
| E 1+1 | 2. NP | 42 | 93 | 3,91 | 4,55 4,3–4,8 |
| N1 2+kk | 1. NP | 40 | 89 | 3,56 | 4,42 4,2–4,6 |
| N2 2+kk | 1. NP | 40 | 89 | 3,56 | 4,42 4,2–4,6 |
| Bez nástavby | 6 bytů | 344 | 86 | 29,75 | 33,12 |
| U1 (nástavba) | 3. NP | 60 | 103 | 6,17 | 5,69 5,4–6,0 |
| U2 (nástavba) | 3. NP | 60 | 103 | 6,17 | 5,69 5,4–6,0 |
| S nástavbou | 8 bytů | 464 | 91 | 42,08 | 44,50 |
REAS = chytrý odhad reas.cz (5. 11. 2026) pro byt po rekonstrukci s tepelným čerpadlem: střed a pod ním rozpětí. Plochy REAS nezná, zadávají se z půdorysu. REAS nezná silnici, chybějící parkování ani nebytový původ bytů N1 a N2, nástavba je bez terasy. Model počítá z realizovaných prodejů v Benešově a je o 10 % níž, nejvíc u malých bytů (E, N1, N2). Při cenách REAS by verze bez nástavby vydělala 5,93 mil. Kč, s nástavbou 6,24 mil. Kč.
| mil. Kč, realisticky, kupní cena 8,33 mil. | Bez nástavby 6 bytů, 344 m² | S nástavbou 8 bytů, 464 m² |
|---|---|---|
| Plocha k prodeji (m²) | 344 | 464 |
| Tržby z prodeje bytů | 31,33 | 44,98 |
| Náklady celkem (vč. koupě) | 25,22 | 37,57 |
| Daň z příjmů a pojistné | 2,36 | 2,75 |
| Čistý zisk | 3,75 | 4,66 |
| (Čistý zisk, kdyby vše dělala firma / vše řemeslníci) | (3,58 / 4,35) | (4,48 / 5,23) |
| (Čistý zisk, kdyby se architekt platil) | (3,24) | (3,76) |
| Zisk / náklady | 16,1 % | 13,2 % |
| Doba do prodeje posledního bytu (měsíců) | 24 | 30 |
| Potřebné vlastní peníze (max.) | 15,3 | 13,0 |
| Max. kupní cena pro zisk 20 % | 7,34 | 5,77 |
| Bod zvratu kupní ceny (zisk 0) | 14,40 | 15,49 |
| Cena bytů pro zisk 20 % (tis. Kč/m²) | 91 | 99 |
| Čistý zisk při ceně bytů 87 tis. Kč/m² | 3,87 | 3,55 |
| Čistý zisk pesimisticky / optimisticky (krajní případy) | −9,2 / 12,5 | −14,1 / 14,9 |
Čistý zisk = tržby − všechny náklady − daň z příjmů. Prodej po bytech do 23 měsíců od rekonstrukce za víc než 30 % ceny je zdanitelný DPH 12 % (§ 56 ZDPH), model počítá s registrací k DPH a odpočtem DPH ze stavby; „náklady“ v poměru zisk / náklady jsou bez DPH odvedené z prodeje. Registrace až prvním prodejem (nejdražší byt bez DPH) by mohla ušetřit desetiny milionu, musí ji ale potvrdit daňový poradce. Daň z příjmů jako podnikání (§ 7, s pojistným) ve všech scénářích. Ceny bytů v tabulkách jsou dnešní; model je do měsíce prodeje zvyšuje o 0 / 3 / 5 % ročně (pesim. / real. / optim.), bez růstu by verze bez nástavby vydělala 2,66 mil. Pesimistický a optimistický scénář jsou krajní případy (všechny vstupy naráz na kraji rozpětí), ne pravděpodobné meze; optimistický navíc počítá s kupní cenou 8,33 mil., i když by v tak dobrém trhu soutěž cenu vyhnala výš. Každý milion kupní ceny navíc ubere asi 0,7 mil. čistého zisku; v soutěži ČD rozhoduje jen cena.
dispozice.md (A 80, B 67, C 75, E 42); byty nad 60 m² za cenu velkých. Z 86 m² nebytové části 2 byty 2+kk po 36 / 40 / 42 m² za 6,0 / 3,2 / 1,9 mil. Kč přestavby (nezávislé ověření jednoho bytu + druhé jádro) a srážkou za přízemí a nebytový původ.| Riziko | Dopad na čistý zisk (realisticky) | Co s tím |
|---|---|---|
| Přístup jen přes pozemek SPÚ, bez zapsané služebnosti | Bez služebnosti banka nepůjčí, byty nejdou prodat s hypotékou. V nejhorším případě dům nelze rozumně prodat; soudní nezbytná cesta trvá 1–3 roky. | LV 2128/3 před nabídkou; dotaz na ČD a SPÚ; služebnost jako první krok po koupi. |
| Statika – dům se nejspíš hýbe (nové fotky 4. 11.) | Svislé trhliny fasádou 2–3 mm pokračují přes sokl do terénu, vyplněná trhlina znovu otevřená, šikmé a vodorovné pod stropy. V modelu realisticky 0,8 mil. statického zajištění a 0,4 mil. sanace trhlin, pesimisticky 2 mil.; podchycení v nejhorším případě 3,5 mil. (o 1,5 mil. víc než pesimistický scénář); nástavby +2 mil. Bez posudku může být dům neprodejný s hypotékou. | Statik před nabídkou (aktivní sedání, nebo teplotní pohyb nezateplené stropní desky?), sádrové terče, monitoring 6–12 měsíců, geologie. |
| Parkování podle ÚP na vlastním pozemku | Pozemek je jen půdorys domu. Obě verze přidávají byty, takže potřebují koupit část 2128/3 od SPÚ, v modelu 0,1–0,8 mil.; když SPÚ neprodá, byty v nebytové části ani nástavba se nepovolí. | Dotaz na SPÚ a stavební úřad. Bez stání zůstanou 4 byty (B 3+1 jde i tak). |
| Prodejní ceny bytů (málo skutečných prodejů v Benešově) | −10 % ceny = −1,7 mil. (bez nástavby), −2,6 mil. (s nástavbou); +10 % = +1,9 mil. (bez nástavby). Průměr ČSÚ za okres je 61 tis. Kč/m² (všechny stavy), nabídky 95–130 tis. | Ceny z katastru (ČÚZK) pro ulice v okolí, dotaz u 2 místních RK. |
| Rozsah a cena rekonstrukce | +20 % = −1,5 mil. (bez nástavby), −2,7 mil. (s nástavbou); kompletní místo střední −2,0 mil. (bez nástavby). | Pevná nabídka firmy. Hranici 30 % pro DPH střední rekonstrukce stejně překročí (náklady 41,2 % ceny bytů bez DPH). |
| DPH z prodeje (podstatná změna nad 30 %) | −1,9 mil. (bez nástavby) při prodeji do 23 měsíců, po odpočtu DPH ze vstupů. | Daňový poradce; prodej až po 2 letech nájmu je bez DPH, ale úroky úsporu z velké části sní. |
| Soutěž vyžene cenu | Vítězná cena 9,0 mil. = −0,5 mil.; 10,4 mil. = −1,4 mil. (bez nástavby). | Nabídnout minimum, nepřeplácet. |
| Zdanění jako podnikání (§ 7) | Pojistné navíc proti § 10 asi 1,08 mil. při realistickém zisku bez nástavby; při zisku 2 mil. asi 0,5 mil. | Daňový poradce, případně s. r. o. |
| Zpoždění (povolení, přístup, prodej) | +12 měsíců = −0,5 mil. (bez nástavby), −0,7 mil. (s nástavbou) (úroky, držení). | Souběžné kroky, rezerva v čase. |
| Smluvní závazek ČD k ochrannému pásmu dráhy | Stanovisko SŽ ke každé stavbě: +1–3 měsíce, riziko pro nástavbu. | Žádat o vypuštění; geometrie ukazuje ~290 m od koleje. |
| Elektřina odpojena, chybí elektroměry, příkon | 0,1–0,4 mil.; čas na obnovení u ČEZ Distribuce. | Ověřit u ČEZ Distribuce, zahrnuto v transakčních nákladech a rizicích. |
| Hluk ze silnice II/110 (19 m) a sousední průmyslový areál | Zahrnuto ve srážce za lokalitu (−5 %). | Druhá prohlídka ve špičce. |